strona główna
 Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. Caritas Polska Caritas diecezjalne Wpłaty online Nasi darczyńcy
Nasze programy

Skrzydła

 

Radio IN

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Okna życia

 

Kwartalnik Caritas

 

Podręczniki

 

Praca bez barier

 

kromka chleba

 

Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Uchodzczego

 

Projekty współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

 

Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców

 

Alerting humanitarians to emergencies

 
 W Polsce

05.09.2011 11:52 (aktualizowano: 05.09.2011 13:42)
Biuro Prasowe Caritas Polska

10 tysięcy tornistrów pełnych uśmiechów – za nami trzeci finał akcji!

Bliższe informacje:
 
Caritas Polska
ul. Skwer Kard. Stefana Wyszyńskiego 9
01-015 Warszawa
tel. +48 22 3348500
tel. +48 22 3348585
fax +48 22 3348558

Ewa Farna, Papa D, Volver, Monika Kuszyńska, Daniel Boczniewicz, Little Breaver, Tomek Dolski, zespół The Colts oraz tancerze z grupy Fair Play Crew byli gwiazdami trzeciego finału akcji „Tornister pełen uśmiechów”, który odbył się 3 września na Pl. Wolności w Poznaniu. W tym roku wyposażyliśmy aż 10 tys. plecaków.

Już po raz trzeci bawiliśmy się razem podczas finałowego koncertu „Tornister pełen uśmiechów”. W tym roku udało się nam wyposażyć aż 10 tys. plecaków. Dzieci i młodzież szkolna z całej Polski otrzymały komplet wyprawek, w których znalazły się m.in. piórniki zeszyty, bloki rysunkowe, długopisy, flamastry, farby, plastelina i przybory geometryczne. W wielu diecezjach w Polsce w wypełnieniu tornistrów pomagały Parafialne Zespoły Caritas, a w wyprawkach znaleźć można było także słodycze i maskotki.

Nad imprezą na poznańskim Placu Wolności czuwał prezenter TVP Marcin Mańka, który już od trzech lat jest związany z naszą akcją Trzeci finał "Tornistra pełnego uśmiechów” pokazał, że imprezy charytatywne nie są nudne. Cały dzień wypełniony był mnóstwem wrażeń i wspólną zabawą. W sumie na imprezie pojawiło się około 10 tys. osób. Tradycyjnie koncert rozpoczął występ dzieci z zespołu „Ziarno”, który również towarzyszy akcji od jej początków. W specjalnej choreografii z tornistrami wystąpiła Ania Kapera i grupa Fair Play Crew, czyli: Rafał Kamiński "Roofi", Adrianna Kawecka "Ada", Błażej Górski "Bzyga". Imprezie towarzyszyły takie atrakcje, jak pokaz działań straży pożarnej, prezentacja sztuk walki Aikido. Młodsze dzieci chętnie bawiły się z clownem, który swoją energią i dowcipami gromadził wokół siebie dziesiątki małych urwisów. Długa kolejka ustawiła się także do stoiska z malowaniem dziecięcych buzi.

Największy entuzjazm publiczności wywołało pojawienie się na scenie Ewy Farnej, która po raz pierwszy wystąpiła w Poznaniu. - Lubię pomagać jak tylko potrafię. W dodatku, jeśli chodzi „tylko” o to, co mnie bawi, czyli zagranie koncertu, bardzo chętnie wystąpię. Myślę, że Caritas z tą świetną inicjatywą może bardzo pomóc dzieciom. Słyszałam od organizatorów, że aż 26% dzieci w Polsce żyje w biedzie. To bardzo dużo. Pomyślmy więc o tym, że dzieci to przyszłość narodu, a szkoła kształtuje inteligencję obywateli. Wysłanie SMS-a, to niewielki wysiłek. Trzymam kciuki i cieszę się na wspólne spotkanie w Poznaniu, zaraz po rozpoczęciu nowego roku szkolnego! – mówiła Ewa w jednym z wywiadów dla Telewizji Polskiej.

O gorącą atmosferę zadbali również Monika Kuszyńska, Volver i Papa D, którzy zagrzewali fanów i gości naszego koncertu do wysyłania SMS-ów „POMAGAM” pod numer 72052. Także najmłodsi artyści mieli wiernych fanów, którzy skandowali ich nazwiska: dzieciaki z Little Breaver oraz Tomek Dolski porwali tłumy, które gromadziły się pod sceną.
Na Plac Wolności do Poznania przyjechało około 600 dzieci z diecezjalnych Caritas, które bawiły się podczas koncertu i zwiedzały Poznań. Każde dziecko mogło liczyć na pyszny posiłek i na „małe co nieco” w postaci naleśnika i słodyczy. Poznański Bar Caritas wydał tego dnia około 1700 posiłków.

Popularnością jak zawsze cieszyły się „Dobre Krówki” Caritas – rozdaliśmy ich aż 160 kilogramów! Każdy, kto wysłał SMS, aby wesprzeć akcję, mógł zjeść pyszne kanapki z Nutellą lub napić się kawy z Poznańskiej Palarni Kawy Astra.

Relacje z imprezy można było obejrzeć w Telewizyjnej Jedynce. Prezenterzy Joanna Ładzińska-Molak i Krzysztof Drwal rozmawiali z artystami, którzy występowali podczas koncertu i zachęcali do wysyłania SMS-ów. Swoimi wrażeniami na antenie TVP1 dzieliły się również dzieci, które przyszły na III finał akcji „Tornister pełen uśmiechów”.

Finałowy koncert mógł odbyć się dzięki organizatorom, którymi w tym roku są Caritas Polska wspólnie z Caritas Archidiecezji Poznańskiej oraz Urzędem Miasta Poznania. Partnerami akcji są: PRESS–SERVICE Monitoring Mediów, Poznańska Palarnia Kawy Astra, Nutella, Maty Taneczne i Hotel Twardowski.

Patronami medialnymi akcji są: TVP1, Polskie Radio Program 1, Rzeczpospolita, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki i Interia.pl .

Dziękuję Miastu Poznań, reprezentowanemu przez pana Sławomira Hinca, zastępcę prezydenta miasta za pomoc w organizacji imprezy - powiedział dyrektor Caritas Polska ks. dr Marian Subocz.

Wszystkim, którzy wsparli akcję „Tornister pełen uśmiechów” serdecznie dziękujemy za wysłane SMS-y i wspólną zabawę!

Więcej zdjęć W GALERII

 Fotografie

Niniejsza informacja nie została opatrzona materiałem zdjęciowym.

 Pliki do pobrania

Niniejsza informacja nie zawiera plików do pobrania.

 
 Pozostałe
Caritas Polska – kampania społeczna 2011-09-08 12:37
Caritas w Polsce w Pawilonie ERW w Warszawie 2011-09-06 10:42
10 tysięcy tornistrów pełnych uśmiechów – za nami trzeci finał akcji! 2011-09-05 11:52
Fundacja BNP Paribas partnerem programu Skrzydła 2011-09-05 08:32
Tornister pełen uśmiechów – liczymy SMS-y! Jutro wielki finał akcji 2011-09-02 10:16
Carrefour ufundował wyprawki szkolne dla dzieci 2011-09-01 08:41
TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW - za trzy dni wielki finał 2011-08-31 16:05
Teresa Kapela: Polska rodzina wielodzietna ma najgorszą sytuację w Europie 2011-08-31 09:15
Tornister pełen uśmiechów - dziś konferencja prasowa 2011-08-30 11:50
Caritas w Polsce podczas Pawilonu ERW w Warszawie 2011-08-30 08:56
 
 
 
© Copyright 2006 Fundacja "Pro Caritate" | Projekt graficzny: kwadrans.com | Caritas Europa | Caritas Internationalis | Online: 2