Niedziela, 27 maja 2018 r. Caritas Polska Caritas diecezjalne Wpłaty online Nasi darczyńcy

Formacja

09.05.2011 12:15 (aktualizowano: 09.05.2011 15:18)

Dwa tysiące uczestników pielgrzymki Caritas

W sobotę, 7 maja Pracownicy i Wolontariusze Caritas z całej Polski przybyli do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie–Łagiewnikach, by wspólnie modlić się i świętować.

W VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Pracowników i Wolontariuszy Caritas uczestniczyło 2 tysiące pątników i 40 księży. Mszy Św. przewodniczył bp Jan Zając, przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Oprawę liturgiczną Mszy św. przygotowała Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Biskup życzył wszystkim pracownikom i wolontariuszom Caritas oraz każdemu „kto słyszy wołanie o bycie miłosiernym”, aby ta służba przynosiła obfite owoce. Wspomniał nauczanie bł. Jana Pawła II - papieża miłosierdzia. Pielgrzymka Caritas była wspólnym dziękczynieniem za beatyfikację Jana Pawła II.

Pielgrzymi wysłuchali świadectw pracowników Caritas. O motywach pracy dla innych mówiła Marta Leniar z Parafialnego Zespołu Caritas z Hermanowej w diecezji rzeszowskiej: - Trzeba rozejrzeć się wokół siebie i zaangażować w potrzeby człowieka, który jest opuszczony, biedy i chory. Trzeba oddać swoje życie potrzebującym jak sam Chrystus – powiedziała. Swoimi doświadczeniami podzieliły się również Maria Aldona Rzepińska, opiekunka Szkolnego Koła Caritas w SP Nr 11 w Toruniu oraz wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum Nr 9 w Rzeszowie – Kamila Kędra i Anita Pasłęk.
Po wspólnej modlitwie, pielgrzymi pod przewodnictwem krakowskiej młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas śpiewali i tańczyli w łagiewnickim amfiteatrze. Nie zabrakło strawy dla ciała - wojskową grochówkę przygotowała Caritas Ordynariatu Polowego. Podczas pielgrzymki działał kiosk Caritas Polska, w którym można było zaopatrzyć się w materiały formacyjne i różnego rodzaju gadżety. Wielu pielgrzymów kupowało znaczki i koszulki Caritas podkreślając z dumą, że "taką markę warto promować".

Pielgrzymka zakończyła się Koronką do Miłosierdzia Bożego i uroczystym błogosławieństwem relikwiami Błogosławionego Jana Pawła II.

Więcej zdjęć w Galerii

Karawana wolontariatu 2011-07-20 09:38
Integracja nowych mieszkańców Europy jest bardzo potrzebna 2011-07-11 11:07
Zadania po beatyfikacji - nowy numer kwartalnika Caritas 2011-07-07 11:28