Czwartek, 21 sierpnia 2014 r. Caritas Polska Caritas diecezjalne Wpłaty online Nasi darczyńcy

Napisali o nas

2010-06-18

Gazeta Współczesna: Daj biednym dzieciom szansę na radosne lato

Kasza, mąka, cukier czy słodycze - jeszcze dziś te i podobne produkty możemy wrzucać do kartonów wystawionych przez ełcką Caritas. - Idzie nam bardzo dobrze - powiedział nam wczoraj wolontariusz Kamil Chroście lewski. - Ludzie, którzy wchodzą do sklepu, w większości wiedzą o wakacyjnej zbiórce żywności. Niektórzy nawet szukają sklepów, w których stoimy. Wolontariuszy możemy spotkać w ponad 30 sklepach na terenie miasta. Produkty, które wrzucimy do specjalnie oznaczonych kartonów, powędrują do ośrodków prowadzonych przez Caritas. To tam wakacje spędzać będą dzieci z najuboższych rodzin naszej diecezji. - Część darów w tym roku przeznaczymy również dla osób poszkodowanych w powodzi - informuje Anna Rudzińska, koordynatorka akcji. - Prowadzimy też oddzielną zbiórkę dla powodzian. Do końca czerwca przyjmujemy produkty spożywcze, chemiczne, odzież.

Życie Podkarpackie: Krzyże Zasługi dla pracowników Caritasu 2011-06-01
Życie Podkarpackie: Dobre uczynki mają się dobrze 2011-05-20